puszczam latawce dobrych dni
tam, gdzie ustaje czas

"puszczam latawce"

Recenzje, opinieJasna droga życia

Chęć wyrażenia siebie poprzez twórczość literacką jest potrzebą ludzi wrażliwych, patrzących na otaczający świat otwartym sercem. Twórczość ta, parafrazując słowa Jana Pawła II, jest wyrazem człowieczeństwa, a jednocześnie jego potwierdzeniem.

Potrzeba dzielenia się ze światem swoimi refleksjami na temat wartości, codzienności, a także aktualnych wydarzeń stało się podstawą do stworzenia wierszy, które w konsekwencji zostały zebrane pod wspólnym tytułem „Największa jest miłość”. Autorem tomiku jest Tadeusz Stycuła. Czytelnik może poznać świat podmiotu lirycznego, który jawi się jako realista, szukający jasnej drogi życia, bez patosu i w sposób prosty wyrażający w wierszach, co dla niego jest najważniejsze: dom, miłość, prawda.

Docenić należy wysiłek podjęty przez autora, aby poprzez spisane słowa, zbudować świat swoich przeżyć, obserwacji. Następnie otworzyć się i podzielić wierszami z potencjalnym czytelnikiem. Słowo pisane nie jest bowiem zarezerwowane dla wielkich myślicieli, intelektualistów i sławnych twórców. Jest dane i zadane wszystkim, którzy mają coś do powiedzenia, którzy otwarli się na nie i chcą siebie poprzez owo słowo wyrazić. Zachęcamy czytelników do sięgnięcia po tomik wyrażający twórcze poszukiwanie człowieczeństwa w kulturze słowa.
Źródło: Gościniec bialski Nr 7-8 2007


Jeśli chcesz siebie lub Twoich bliskich obdarzyć czasem wolnym od doczesnego zatroskania spraw sobie prezent w postaci tej książki. Pozwoli na zatrzymanie, refleksję, uśmiech, wejście w głąb siebie a zarazem oderwanie się od codziennych problemów. Bo chociaż "własne życie tak wiele wrażeń niesie jak zrozumieć tą swoją wciąż pustą kieszeń". SERDECZNIE POLECAM.

Anna Połynko
Stronę odwiedziło: 16138 gości.